Białe meble to hit ostatnich lat.

Od paru lat kochamy biel i pojawia się praktycznie wszędzie. Kolor biały ma według niektórych psychologów ważną rolę. Działa na nas uspokajająco, wprowadza pewną harmonię, wpływa na obniżeniu poziomu stresu i pozwala nam się wyciszyć. Jest bardzo częstym kolorem w naszych sypialniach, bo może pozwolić nam na szybsze rozluźnienie się i oddziaływać na nasz wewnętrzny spokój. Biała szafa przewija się w różnych stylach meblowych i pojawia się w coraz większej ilości domów.

Styl skandynawski uwielbia biel w każdej odsłonie.

Ten styl to wielbiciel bieli i innych jasnych kolorów. Co może w nim lubić? Zdecydowanie minimalistyczny akcent jaki wnosi do pomieszczeń. Biały kolor nie krzyczy, pięknie się komponuje i nadaje spokojnego charakteru. Styl skandynawski dąży do minimalizmu, ale nie można go prosto określić, bo jest niejednorodny. Jego klasyczna odsłona opiera się na naturalnych materiałach jak drewno, jasnych barwach i coraz częściej pojawiają się również z akcentami złota. Złoto nadaje temu prostemu stylowi nieco bardziej elegancki i ekskluzywny wygląd. W Polsce jest wyjątkowo wysoko ceniony od paru lat. Spowodowane jest to podobnym światłem i małej ilości słonecznych dni, podobnie jak w krajach skandynawskich. Widzimy różnice malując ściany na jasne odcienie i inwestując w białe meble, dzięki którym nasze mieszkania zdają się być jaśniejsze. Meble w stylu skandynawskim mają oryginalny i wyjątkowy charakter. W sklepie AMDK znajdziesz wiele mebli, które wpasowują się w tę estetykę. Dębowe łóżka, białe szafy na drewnianych nóżkach i wiele innych. Przekonaj się sam jak będzie wyglądać Twoje wnętrze w tym wyjątkowym wydaniu.

Biel dla spokoju Twojego ducha.

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne za pomocą bieli. Psycholodzy twierdzą, że kolor biały może sprzyjać naszemu samopoczuciu. Najlepiej sprawdzi się w sypialni i łazience, bo to tam najczęściej odpoczywamy po ciężkim dniu. Pamiętaj jednak, że zbyt dużo białego koloru może sprawić, iż Twoje wnętrze stanie się zbyt chłodne. Wyróżnij niektóre ściany odcieniami szarości lub innym jasnym odcieniem. Postaw również na akcenty czerni, turkusu lub innych kolorów na meblach, to również wprowadzi wyróżniający element do aranżacji wnętrz.