Białe meble to klasa i minimalizm.

Moda wciąż idzie do przodu, a nie dotyczy to jedynie drastycznych zmian w magazynach odzieżowych czy fryzjerskich, ale również w katalogach z wystrojami wnętrz. Zauważyć można coraz to nowsze trendy, które pojawiają się w nich w różnych odsłonach, ale jeden powtarza się praktycznie ciągle – kolor bieli. Co sprawia, że go tak kochamy i dlaczego ostatnio jest aż tak popularny?

Kolor biały jest bardziej barwny niż Ci się wydaje.

Nie mówię tu o odcieniach bieli, których notabene jest naprawdę wiele, ale o jego licznych pozytywach, które wnosi w nasze cztery ściany. Biała szafa czy ściany w tym kolorze rozjaśniają nasze mieszkanie, dzięki czemu może wydawać się optycznie większe. Wprowadza również cudowny nastrój, dlatego też często jest kolorem przewodnim w sypialniach. Psycholodzy od lat mówią o tym jak dane kolory oddziałują na nas i nasze samopoczucie. Biały zajmuje w ich statystyce szczególną rolę. Wpływa na nas harmonizująco i tonująco, dzięki czemu możemy łatwiej odzyskać  spokój i równowagę psychiczną. Niektórzy twierdzą, że przez te pozytywne działania wpływa również korzystnie na nasz sen. Jakichkolwiek cudownych właściwości by nie miała, my ją kochamy przede wszystkim za to, że wygląda klasycznie i pięknie.

Designerzy kochają biel.

Styl designerski zyskuje coraz większe uznanie wśród projektantów i klientów sklepów meblowych. Staje się popularne na całym świecie i zauważyć go można w coraz to nowszych odsłonach. Nic dziwnego, bo dąży do pewnej prostoty i minimalistyczności. Styl designerski łączy w sobie wiele rzeczy, ale wszystkie z nich cechuje brak ozdobników i nadmiernych motywów. Meble te są nowoczesne, proporcjonalne, ale również praktyczne i nowoczesne. Dzięki swojej prostocie dopasują się praktycznie wszędzie. Świetnie wyglądają w białych pomieszczeniach, ale nadają charakteru również we wnętrzach eleganckich. Designerskie meble są niewątpliwie bardzo innowacyjne przez co przyciągają wzrok, a także stawiają na geometryczne kształty. Wspaniałą cechą, która je wyróżnia to fakt, że są ergonomiczne. W zamyśle nie mają tylko wyglądać, ale również być wygodne, praktyczne dla ich posiadacza, co sprawia że są jeszcze bardziej wyjątkowe.