Design zawładnął meblowym światem.

Mody w wystrojach wnętrz zmieniają się nieustannie. Od paru lat królują jednak style, które nie zdają się oddać miejsca na podium nawet w dalekiej przyszłości. Co sprawia, że designerski styl mebli i wystroju zyskał aż tylu zwolenników? Czemu wciąż ich przybywa i co nas w nim pociąga?

Prostota górą.

Designerskie meble cechuje duża prostota i dążenie do minimalizmu. Nie znajdziemy na nich wielu ozdobników, motywów i innych wymysłów. Są nowoczesne, proporcjonalne i opierają się na geometrycznych kształtach. Można też powiedzieć, że są dosyć uniwersalne, co zawdzięczają swojej prostocie. Wkomponować je można w różne wystroje wnętrz i wszędzie tak naprawdę będą prezentować się znakomicie. Mimo swojego minimalistycznego wyglądu są niezwykle oryginalne i przyciągają wzrok. Potrafią nadać charakteru każdemu wnętrzu i wyglądają cudownie w zarówno surowych czterech ścianach, ale i w towarzystwie kolorów. Według założeń tego stylu meble mają się wyróżniać, ale mają być również na tyle uniwersalne, by wpasować się do większości wystrojów wnętrz.

Wygląd i wygoda – czyli przepis na sukces.

Wspaniałą cechą designerskich mebli jest nie tylko ich interesujący i innowacyjny wygląd, ale również ich wygoda czy funkcjonalność. Projektanci pragną, by ich meble nie tylko ciekawiły ze względu na to jak wyglądają, ale także były wielofunkcyjne, wygodne i przydatne. Przede wszystkim mają służyć do rzeczy, które zostały stworzone, a nawet więcej, mogą poszerzać swoje zastosowania. Właśnie dzięki takim celom taboret może spełniać rolę stoliczka nocnego, a stoliczek nocny może być również koszem na koc.