Odpowiednia szafa – jak ją wybrać?

Wybór szafy do domu bywa bardzo ciężki. Jest to duży mebel, który może zająć nam dużo miejsca, zmienić drastycznie wystrój, ale mimo wszystko oczekujemy od niego, że pomieści nasze rzeczy. Często nasze wymagania wykluczają się na zmianę, ale to nie znaczy że z któregoś z nich musisz rezygnować. Projektanci przykładają ogromną wagę do problemów wiążących się z wyborem szaf i dlatego dziś możemy cieszyć się tak szerokim wyborem, który oferuje nam rynek.

Rozwiązanie dla na małych mieszkań.

Będąc posiadaczem mniejszego mieszkania czy domu nie musisz rezygnować z pojemnej szafy, dzięki której zapewnisz sobie ład i porządek. Szafy narożne pomogą Ci zaoszczędzić miejsce ponieważ zagospodarują kąt w pomieszczeniu, a do tego zapewnią Ci dużo miejsca w środku. Jest idealnym rozwiązaniem dla małych mieszkań, ale również i dla dużych gdzie potrzebna jest pojemna szafa, która nie zabierze dużo przestrzeni. Kolejnym doskonałym rozwiązaniem dla niewielkich pomieszczeń są szafy z lustrami. Optycznie powiększają obszar, a dzięki odbijającemu się w nich światłu rozjaśniają go również dookoła. Pamiętaj też, że wybierając jasne kolory ścian i mebli spowodujesz, że Twoje mieszkanie może wydawać się nieco większe i przestronniejsze.

Modny wybór.

Planując wystrój mieszkania chcemy by wyglądało modnie i stylowo, a dodatkowo było praktyczne i wygodne. Oto kilka trendów, które są na szczycie już od paru lat i wciąż zyskują coraz więcej zwolenników. Pierwszym z nich i jednym z najpopularniejszych jest styl skandynawski. Cechuje go dążenie do minimalizmu i zamiłowanie do naturalnych materiałów, jasnych barw, ręcznego rzemiosła. Najczęściej przewijający się kolor to biały, ale często też pojawiają się odcienie szarości i oczywiście drewna. Jest to styl delikatny, ale z nutą elegancji i sprawdza się praktycznie wszędzie. Kolejnym bardzo popularnym, zwłaszcza ostatnio, jest ten designerski. To już pomieszanie wszystkiego, różne rzeczy, kolory, przeróżne połączenia i zestawienia, czasem nieoczywiste. Dążą do prostoty, bez zbędnych ozdobników i motywów. Są proporcjonalne i nowoczesne, a dzięki swojej minimalistycznej naturze łatwo je wpasować w liczne wnętrza.